Moja lista blogów

sobota, marca 05, 2016

Jak diabeł ogonem zakrył czyli wściekła sobota

     Dopiero  19 -ta i lekko mam tej soboty dość.
Jak wiadomo jadę w środę do Polski. Przygotowuję papiery, które mam zabrać ze sobą .NIEZWYKLE WAŻNE PAPIERY. W tamtym tygodniu robiłam generalny porządek z różnymi papierzyskami ,zbędne ,niepotrzebne powyrzucałam...
 Dzisiaj  zabrałam się za pakowanie czyli najważniejsze - papiery. No nie ma. Pół dnia poświęciłam na poszukiwania. Nie ma dwóch BARDZO WAŻNYCH świstków.
Znalazłam mocno i dawno zaginione dokumenty. Znalazłam zaświadczenie, że te dwa dokumenty załatwiałam,tudzież kwitek za opłatę tych dwóch karteczek. Karteczek ni hu,hu.
 W międzyczasie telefon z Polski od kochasia.  Znękanym głosem kochaś zawiadamia ,że właśnie  wylądował w szpitalu , raczej ciężko przerażony. Schorzenie poważne ...Coś z mieszanymi uczuciami raczej teraz do tej Polski będę jechać.
Następny telefon.. Od świeżo rozwiedzionej siostry. Okazuje się ,że już jest  rozwiedziona wdowa.
No co te chłopy ze sobą robią. Przecież to młody facet jeszcze był. Już w tej chwili nie  jest ważne jaki on był za życia ...
     A teraz - wisienka na torcie :))

  Zaniechałam wykopalisk papierowych i pojechałam sobie coś nabyć do jedzenia na obiad. Wyszło mi,że w końcu jakieś dwa dni temu kupiłam pałeczki kurczakowe i nie znalazłam ich w lodówce. Doszłam do wniosku, że po prostu ich nie wzięłam ze sklepu i teraz postanowiłam sobie jednak je zrobić. Nabyłam nowe - otwieram piekarnik co by go nagrzać  przed upieczeniem a tam - leżą sobie jakby nigdy nic zaginione kurczaczki. Upieczone. Jedna nożka zjedzona. Cud,że te pozostałe jeszcze same nie chodzą.
   Przysięgam - nie piję ponad miarę, nie palę holenderskich wynalazków na rozłużnienie. Mam silne postanowienie po powrocie z polski poddać się  testom na demencje. No fakt - zdarza m się bardzo często gotować sobie coś po nocach ale zwykle o tym pamiętam!!
   Po szoku kurczakowym postanowiłam zapakować w koszulki odpowiednie papiery rozmyślając co ja mam teraz zrobić w kwestii tych dwóch co ich szukałam. Wkładam każdy papierek w odpowiednią koszulkę i co widzę ? - TE  DWA BRAKUJĄCE!!!.
Ja już byłam przekonana ,że je przez pomyłkę wyrzuciłam z tymi absolutnie zbędnymi papierzyskami i wraz z dzisiejszymi  wiadomościami z Polski przewidywałam potężne perturbacje.  - a tu leża sobie porządne poukładane i przygotowane do wyjazdu.
Cały dzień spędziłam  na wykopaliskach, znalazłam mnóstwo innych rzeczy , nie umyłam okien nie zrobiłam porządków.zapomnaiłam wziąć luftu i się nie udusiłam ...
 Sluchajcie - ta sobota się jeszcze nie skończyla!
    Acha - dawna koleżanka z pracy kabelkowej ,nagle sobie przypomniała ,że istnieję. Odrywając mnie od wykopalisk wydzwaniała ciągle  a ,że miała jakiś defekt  w telefonie to albo ja jej nie słyszałam albo ona mnie. Jak już  defekt  w końcu został usunięty  jakoś ,to ona już była w nastroju jakimś baaardzo weekendowym i zaczęła  mi  śpiewać przez telefon -
 w wysokich Alpach kondor jajo zniósł ,ooo jajo zniósł , a potem zdechł  -taki pech.
    Zawsze ładnie śpiewała..
  Przypominam - sobota się jeszcze nie skończyła...

18 komentarzy:

 1. O matko... dostałam kolki ze śmiechu... jak się nie ogarnę to noc mam w plecy :D Mąż po pogotowie psychiatryczne chce dzwonić :)))))))

  OdpowiedzUsuń
 2. Śmiej się śmiej - śmiech to podobno zdrowie:)) - ja ju też się śmieje - tak półgębkiem jeszcze...

  OdpowiedzUsuń
 3. To nawet lepsze od historii z kabelkami:-)
  Z Tobą nie można się nudzić:-)
  We fragmencie z piekarnikiem spodziewałam się innego zakończenia. Oczami wyobraźni widziałam tam zaginione dokumenty... Niedopieczone...

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakbym fantazjowała to by tak pewno było - niestety to była najprawdziwsza prawda

  OdpowiedzUsuń
 5. Dooobre... Jak widzisz, PLUSY też się zdarzają!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tia...plusy sie zdarzaja ale co ja mam o sobie myśleć w tym kontekście??

  OdpowiedzUsuń
 7. Wow! Dobrze, że się odezwałaś i mogłam Cię poczytać :D Uśmiałam się i ucieszyłam, że wszystko znalazłaś. Pieśń jest przepiękna,, będę miała lepsze sny :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pieśń jest znana z zamierzchłych czasów ubiegłego wieku do melodii jakiejś tam peruwiąnskiej chyba powszechnie znanej..Miło mi ,że wpadłaś..
  Tak naprawdę - nie wszystko było dziś do śmiechu - ale te kurczaki w piekarniku ...to się mogło tylko mnie przydarzyć..

  OdpowiedzUsuń
 10. Tak...:))Ona mi to puszczała w oryginale a potem nam się przypomniały słowa polskie z wycieczek ..

  OdpowiedzUsuń
 11. WIęc tak - peruwiańska melodia spiewana przez dwie damy - jedna z Holandii,druga z Niemiec ze śląskim akcentem u damy niemieckiej a już nie wiadomo jakim u damy holenderskiej...

  OdpowiedzUsuń
 12. hehehe W każdym razie dziś już jest niedziela i powinna być o wiele spokojniejsza. Trzymaj się :))

  OdpowiedzUsuń
 13. Wesoło masz w tej "wiatrakowni". :) :-D
  Serdecznie pozdrawiam
  Andrzej Rawicz (Anzai)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja to nie wiem, co było najlepsze... Te kurczaki, dokumenty, szpitalny kochaś, czy restinpisowy eksmąż (ostatecznie ładnie z jego strony, że zszedł pierwszy).
  Mnie się wszystko podobało.
  I czekam na ciągi dalsze!

  OdpowiedzUsuń
 15. dziękuję Ci, ze wyrwałaś mnie z beznadziejnego nastroju, (po wczorajszej uroczystości). Co chwilę wyobrażam sobie zwłaszcza Twoją minę gdy zobaczyłaś te kurczaki napoczęte i wazne kartki we właściwym miejscu...o rety, nie wytrzymam!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Joasiu - ja już jestem tak zakręcona ,że sama się boję co za chwilę nowego wymyślę ,tym bardziej ,ze jakby nie było - stresowy mam czas...
  CIekawe czego zapomne zapakować...

  OdpowiedzUsuń
 17. Zastanawiam się czy to nie były jakieś bardzo ważne, tajne dokumenty, jeżeli sądziłaś, że może je strawić żar piekarnika zamiast kurzych nóżek. Kiedyś wybierając się do Polski, spakowałaś nie te majtki, które chciałaś. Oby tym razem nie były zapomniane dokumenty tak skrzętnie sprawdzane, układane i pakowane.

  OdpowiedzUsuń