Moja lista blogów

środa, lipca 02, 2014

Jagódki

             Mam koleżankę , z którą chadzam do tego Moeder Maximina Centrum. Polka ,która postanowiła opanować oprócz czeskiego również holenderski. Świetnie gotuje. Jak my wszystkie prawda?
    Regina straciła pracę  bo  zwyczajnie - najpierw spadła z roweru i  miała przetrącone kolano i 3 miesiące właściwie chodzić nie mogła. Póżniej zbierając i sortując cukinie wykończyła ręce i miała operowane żyły - najpierw w lewej ręce a po 2 miesiącach w prawej. Więc nie mogła pracować. Za to  - nie mając ruchu zbyt wiele i gotując i jakoś zaczęła rosnąć w szerz. Przez pół roku nie jeżdziła na rowerze  bo chore ręce nie pozwalały utrzymać kierownicy.
  I nagle Regina stwierdziła, że jest już zdrowa. Może iść do pracy. Z pracą trudno obecnie szczególnie dla osób w pewnym wieku. Znalazła ogłoszenie , że szukają do zbierania jagódek. Zadzwonili ,że jutro na ósmą ma być i zbierać. Cała szczęśliwa ,że na biało ,że  miód a co tam wszystko jedno  ,mogła pracować z cukinią to z jagódkami sobie też da radę.
Jagódki były 27 km  od naszego miasta. Regina wyruszyła. rowerkiem  wcześnie rano. Prze pola ,wioski i laski..... Nagle znalazła się w Niemczech .  Pojeżdziła jeszcze szukając tych cholernych jagódek  - w końcu znalazła jakoś godzinę się spóżniając . Jak sobie policzyła zrobiła gdzieś  ponad 50 km.
  Pracowała sześć godzin. Szefowa płaciła 90centów od kilograma. Zarobiła gdzieś 10 eu i postanowiła wrócić do domu .
      Dzwonie do niej gdzie jest ,bo piknik się zaczyna i czy dojedzie jeszcze. Ona  płacząc mówi ,że  siedzi na ławce we Vlodrop i nie ruszy się   ,nie wejdzie na rower ,w d....ie ma jagody ,pracę .i wszystkie pikniki razem wzięte. Ona chce natychmiast jakiś samochód ...Nie ruszy się z tej ławki  dotąd aż Jan przyjedzie z pracy i przyjedzie po nią.
     Dwa dni  moja koleżanka chodziła raczej bardzo ostrożnie... Lodem okładała sobie spuchniętą bardzo ważną część ciała. Na te jagódki już więcej nie pojechała.
  Wczoraj wsiadłyśmy na rowery i ruszyłyśmy obie tak gdzie wiem jakie sady są i gdzie można ewentualnie coś dla Reginy znależć. I znowu znalazłyśmy się w Niemczech tylko z innej strony. Znalazłyśmy  również inne jagódki . Z knajpka gdzie spróbowałam wina jagodowego  (naprawdę dobre). Pracy nie było. Droga powrotna zabrała nam 20 minut. Tylko  mnie dziwnie dziś   boli tu i ówdzie. Co innego tak sobie  pojechać na zakupy a co innego błądząc zrobić jakieś 30-40 km.
 Moja wycieczka była przynajmniej bardzo miła ,okraszona lampką wina  i chociaż pracy dla Reginy nie znalazłyśmy to ja poznałam inne okolice i odkryłam parę urokliwych miejsc.
    Ja to pryszcz . Regina znowu się okłada lodem....

7 komentarzy:

 1. Oj, Renatko, ależ się tam u Was dzieje:))) Podziwiam, 50 km na rowerze??? Niesamowite!
  Pozdrowienia dla Reginy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzieje się?! te rowerki to jeszcze nic - mój rekord życiowy to 150 km - wyprawa do Belgii do Maselijk. To była dopiero wycieczka. Reginie zaszkodziło to,że utyła znacznie no i nowy rower ,I brak treningu.
  Mnie juz chyba nic nie zaszkodzi ,umrę w biegu . Dziś już bylam w gemande,w szpitalu na kontroli z ciężarna ,za chwiłe ide z siostrą znów do szpitala a wieczorem jade do Polski. Następny post już będzie z Polski...

  OdpowiedzUsuń
 3. Hi,hi,hi... a ja w kierunku Holandii! Może miniemy się na granicy jakiejś?
  W każdym razie będę machać!

  OdpowiedzUsuń
 4. Współczuję i życzę Reginie jak najmniej takich przygód.
  Pozdro

  OdpowiedzUsuń
 5. Klik dobry:)
  Nie wiem co napisać. Przyłączam się do Piotra z wyrazami współczucia, bo tak sobie myślę, że bardzo ciężkie to życie w Holandii ma Regina.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. oj kochana - jest ciężko nie tylko Reginie .Inna sprawa ,że Regina jest specjalistką w umilaniu sobie życia i niesamowitą wolą przetrwania. Będąc na jej miejscu wiele rzeczy bym nie robiła ale również chyba bym poszukała nory do schowania się. Ona nie - typ walczący...

  OdpowiedzUsuń
 7. Na rowerze trzeba jeździć systematycznie, by nic nie bolało...
  Wspólczuję, bo to jednak niemiłe...

  OdpowiedzUsuń