Moja lista blogów

niedziela, lutego 07, 2016

Carnaval in Limburg

https://www.youtube.com/watch?v=bxZmGCM850M&list=PLfoc719usnRMHiOhozxmFnK-FNhiW9OtT&index=75https://www.youtube.com/watch?v=IW3KTQH3S4M    

Ponieważ nie wiem - mnie się nie otwiera - nie wiem jak wam. Żeby zobaczyć jak się faktycznie bawią trzeba wejśc na youtoube i wpisać carnaval in Limburg
No to alaaf

6 komentarzy:

 1. Otwiera się, otwiera. Widać i słychać jak się bawią Holendrzy:-) Przypomina mi to dawne Juvenalia w Krakowie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Taak, tylko juwenalia były w Krakowie a tu cały Limburg głupieje.
  Dzisiaj odwołali opdoch w Roermond chociaż nie wieje. Nie wiem właściwie dlaczego..W knajpach się bawią po staremu..

  OdpowiedzUsuń
 3. Klik dobry:)
  Otwiera się, tylko muzyka jest taka, że uszy więdną.

  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bo to nie chodzi o jakośc a o głośność no i ew, skocznośc czyli takie holenderskie disco polo.Ludzie się mają kiwac ,skakac i tp.
  Czasem tylko teksty są żdziebko lepsze od tych z disco polo..
  Wyobraz sobie ,że kazdą grupa w takim pochodzie ma swój jazgot:))
  Wczoraj z powodu wiatru odwołali w Roermond pochód i wszystko się po knajpach tłukło. Dzisiaj odwołane są pochody i u nas i w Niemczech.

  OdpowiedzUsuń
 5. Już mam apertyt na śledzie! Właśnie je, Renatko, przyrzadzam: po polsku w śmietanie (cebula, jabłka, ogórek kisz.), na zielono (oliwki, koperek, swieży ogórek, kapary, świeży ananas, jogurt, majonez), w oleju (cebula, ogórek kiszony) oraz opiekany w occie jabłowym (cebula, karmel)
  Spróbuj, zakąś, ale przedtem wypij!
  buzineczki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niom - tylko takie solone śledzie z beczki udało mi ię raz kupić tutaj. W obiegu są oczywiście matjasy,ktore są żdziebko inaczej robione i je się je na surowo ew. z cebulką.
   Ja jem je po holendersku ,raczej bez cebulki - tzn ,łapię za ogonek i wsuwam. Takie mi najbardziej smakują. U mnie śledzik będzie w czwartek bo na tę pogoe żadna siła mnie nie wyciągnie do sklepu rybnego za rogiem..Dziś będe jadła galaretę z nóżek . tak mam. Twoję śledzie są najprawdopodobniej najlepsze na świecie - niewątpie w to .Przy sprzyjających warunkach kiedyś wypróbuje Twoje przepisy..:))

   Usuń