Moja lista blogów

środa, października 28, 2015

A ja podziwiam Markel

          Bo  wierna jest  idei wspólnej Europy, demokratycznym prawom. Nawet teraz ,gdy pewnie długo już nie pobędzie kanclerzem .Opozycja a i w jej ugrupowaniach szarpie ja  i obarcza odpowiedzialnością za nalot uciekinierów.
         Te idee ,które i mnie się podobają szalenie są w Polsce mało popularne a teraz po wyborach  staną się problematyczne bardzo.
    Co do uciekinierów - nikt nie wie jak zatrzymać tę falę. No co  - postawić wojsko  na granicach Eu i strzelać do ludzi ,którzy tysiącami zmierzają do Europy? Trzeba znależć jakieś wyjście.
 W Polsce  panuje ciemnota i teraż prawi i sprawiedliwi dorwali się do władzy Będziemy kisić się we własnym sosie,zmieniać konstytucje, tv , i zrobimy sobie skansen  katolicyzmu. A ponieważ ludzkie zachowania prawych, i prawdziwych patriotów  są nam znane skłocimy się niedługo z wszystkimi sąsiadami .Ludzie znowu będą chcieli masowo wyjeżdżać a tu się zrobi dupa blada. Bo tam ,gdzie do tej pory łatwo było dla nas o pracę będzie gorzej.
  W tej masie uciekinierów oprócz analfabetów ,terrorystów, zwykłych kryminalistów są również ludzie wykształceni, fachowcy w różnych branżach  i ci bez problemów znajdą pracę za połowę tego co bierze Polak za godzinę. I jakby sobie Polacy nie mówili ,że są cenieni jako  pracownicy to rachunek ekonomiczny wychodzi prosto i zwwyczajnie. Poza tym z tą masą ludzi trzeba coś zrobić. Więc prawdziwi patrioci będą siedzieć w Polsce i szukać zatrudnienia. U siebie. I się zacznie polka.
    Tu już selekcja trwa. Lekarz z Syrii czy jakikolwiek fachowiec dostanie bez problemu azyl i prawo do pracy,Jak teraz Polacy w szklarniach tu pracują na kontraktach za 5 eu za godzinę  tak uciekinier będzie pracował za połowę tego . Szczęśliwy  ,że będzie miał zajęcie.  Zaczyna się pora - przyjeżdżali Polacy i pracowałi .Bauer im dawał nocleg ,za który musieli placić . I tyle. Często pracowali na czarno . Teraz taki jeden z drugim  bauer będzie miał wybór i to póki oficjalnie taki uciekinier nie będzie miał pozwolenia na pracę będzie pracował na czarno za psi grosz .Nie będzie musiał zapewniać noclegu ,niczego. Skończą sie wyjazdy na zmywak bo te będą opanowane przez uciekinierów.
A selekcja trwa. Niemcy inwestują w szkolnictwo, Holendrzy też . Mnóstwo młodych ludzi przyjeżdza codziennie, dzieci idą do szkół. Czy jeśli państwo inwestuje w kształcenie masy ludzi to tym wyrózniającym się ,fachowcom  da wypad i nie da azylu?. Da ,bo każda inwestycja musi przynieść zysk.
    A przecież Polska nie jest aż w takiej potrzebie. Ci ,którzy dostaną pozwolenie na pracę będą tu płacili podatki...Będą tu na zachodzie pracowałi na rencistów i emerytów. Przewiduję ,że bezrobocie w Polsce szybko wzrośnie . Bo przecież to nie jest tak ,że w Polsce nie ma pracy .Jest tyle,że większości "bezrobotnych" nie opłaca się schylić po marny grosz - lepiej brać zasiłek i dorabiać w Anglii na zmywaku....Zmywak jest symboliczny .I to się skończy szybko. Tak przewiduję.
    Jeszcze  ci,którzy mają solidne wykształcenie i gdzies na świecie zdobyli sobie jakąs pozycje ,inżynierowie ,naukowcy itp mają szanse bo zawsze ją mieli .Wiedza zawsze była doceniana .Będą musieli z większa konkurencją walczyć ale się obronią.Szara masa nie - bogate kraje będą miały pod dostatkiem rąk do byle jakich prac za psie pieniądze....A lepiej dać ludziom zajęcie niżby mieli siedzieć bezczynnie w ośrodkach dla azylantów.
    Nie wiem ,byc może nie mam racji . Tak to  widzę .
Przez lata Polacy wyjeżdzali za pracą wszędzie. Od 20 lat . Nie ma  miejsca na świecie gdzie nie byłoby Polaków. Teraz ,gdy Europa potrzebuje solidarności   Polska się nie identyfikuje. To nie my spowodowaliśmy ten kryzyś - tak mówią. Nie chcemy mieć takich kłopotów jak mają Niemcy.  fakt są to kłopoty wielkie ale będziemy mieć jeszcze większe  bo ten prawicowy kurs ,ma krótkie nogi. My nie jesteśmy w stanie nikomu pomóc ,nikt nie będzie miał ochoty nam pomagać w razie potrzeby. ...Damy sobie sami radę? A może oddamy się pod opiekę Putina i Orbana.....
     Coraz bardziej jestem Polską rozczarowana. I coraz bardziej się upewniam w postanowieniu nie wracania.
   

5 komentarzy:

 1. A może zabrakło właśnie Twojego głosu aby nie wyszło jak wyszło? Ha?
  W sprawie emigrantów dajesz argumenty o których my nie mamy pojęcia bo to wciąż zjawisko marginalne w PL. Chociaż dzisiejsza prasa podaje, że mamy już 408 tysięcy pozwoleń na pracę dla cudzoziemców zza wschodniej granicy głównie z Ukrainy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mojego głosu nie zabrakło. I nic nie zdziałał jak widzisz..Tym bardziej czuję sie rozczarowana. Mówię sobie ,że właściwie mnie to nie dotyczy.
  408 tysięcy mówisz pozwoleń na prace. Czyli wychodzi na moje,że tak powiem - 408 tys, wolnych miejsc pracy, gdzie Polacy nie podejmują tj pracy, bo siedzą w Angliach i tam gdzie indziej, I w Niemczech. Za niedługo nie będzie dla nich pracy ,muszą wrócić do kraju........Ta fala emigrantów wykosi ich dokładnie. No i jeszcze jak sie odseperujemy od EU co zapowiada kaczynskipolskezbaw to skończą sie wszelkie przywileje . I jak zwykle obudzimy się z ręką w nocniku. Ale jak powiedziałam - może się mylę.Tak sie zabawiam w Kasandre .Mnie to już nie dotyczy, nie jestem w wieku produkcyjnym i korzystam z przywilejów wieku dojrzałego. -wszystko co t eraz czytam w komentarzach powyborowych zwyczajnie mnie przeraża.Odzyły marzenia o kurnej chacie::))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A może się mylimy? Może faktycznie "polskęzbaw" nastapi?

   Usuń
 3. Nie bawię się w politykę. Ta zabawa mnie przeraża i nie wiem jakie zdanie mam wygłosić. Czytam z zaciekawieniem Twoje uwagi, może i ja wyrobię sobie zdanie, chociaż nie wiem już kiedy mam to zrobić....pozdrowionka!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Joasiu - dobrze,że sie nie bawisz w polityke. Te moje spostrzeżenia to tez nie polityka a tylko takie sobie "wolne myślenie". Nie musisz przecież wygłaszać zdania. Mnie zawsze obchodziło co się na świecie dzieje a temat azylantów rzecz jasna nie schodzi z wszelkich publikatorów i tu w Holandii i w Niemczech ....I po prostu nie da się być obojętnym - przynajmniej ja jakoś nie umiem...A Ciebie niezmiernie podziwiam - skąd Ty tyle energii bierzesz!!

  OdpowiedzUsuń