Moja lista blogów

czwartek, lutego 06, 2014

Starość , samotność

        Patrze się w bialą kartkę papieru ( no,powiedzmy monitorka na brudno) i nie wiem.  Pisać czy nie pisać. A jak tak , to o czym. Miał to być przecież blog radosny,wspominkowy   a tu .. u mnie kryzys dalej trwa w najlepsze. Nic radosnego nie widze. Wspominki hmm. też się poplątało. Z powodu dawnych kurcze miłosci . Dawnych - bo teraz posucha. Albo małe zawirowania. Tak bym to ujeła...
  Z rodzina jak wiadomo wychodzi się najlepiej  na zdjęciu. A tak poza tym - niefotogeniczna jestem.Wszyscy na zdjeciach rodzinnych wychodzą lepiej i ładniej niż ja.
Siedzę sobie w Polsce. Walcze z pocztą i NFZ. Walcze ze starością. Robię za wredotę,zołze i wyrodną córkę, wredną matkę i   bardzo kontrowersyjną siostrę.
 Problemy chciałabym mieć rozlożone na częśći a te od grudnia zwalily mi się na glowę wszystkie razem.
  To są raczej problemy emocjonalne i nie chce o nich pisać .
Jestem w takim stanie ducha ,że tylko kurna chata mogłaby mnie do boju porwać  i to najlepiej na bezludnej wyspie ale oczywiście z dostępem do internetu hi,hi i to gdzieś na krańcu świata ....
 A najgorsze   - wiem co począć z moja kochaną mamą .Lecz serce mnie boli, nie umiem sobie poradzić ze swoimi emocjami ,bezradnie patrzę jak ona się męczy przy okazji męcząc nas.
  Wiemy z siostrą ,ze wyłącznie dom opieki bedzie dla wszystkich dobrym wyjściem.  Żadna z nas nie jest w stanie na razie usiąść z nia w chwili gdy jest bardziej spokojna i ustalić  to z nia .
Ponieważ ja jestem ta pyskata - ze mną nie będzie  rozmawiać.
Siostra ma większe dyplomatyczne talenty ale też nie umie się do tego zabrać
 Mam zgryz..
I do tego jeszcze jakiś luby się pojawił z przeszłości i nie wiadomo co z nim zrobić. Przecież dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki...!!!7 komentarzy:

  1. Renatko, cóż poradzić? Daj sobie chwilę na uspokojenie i zastanowienie co dalej. Pośpiech jest złym doradcą zazwyczaj. Może nieporadnie to robię ale chcę dodać ci ducha.

    OdpowiedzUsuń
  2. Klik dobry:)
    Wszystko sie ułoży, Renatko, a po dniach pochmurnych zawsze nadchodzi słońce.

    My, Polacy, mamy inne podejście do domów opieki dla seniorów, dlatego tak trudno o tym rozmawiać. Gdzie indziej w świecie jest to takie proste, zarówno dla dzieci, jak i rodziców.

    Pozdrawiam serdecznie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Przy tym trudnym temacie zwykle towarzyszy nam poczucie winy, najczęściej całkiem bezzasadne. Czasem jest to naprawdę najlepsze wyjście dla wszystkich.

      Usuń
    2. DZieki za wsparcie. Wiem, ze sytuacja musi sie rozwiazac i rozwiaze ale uczucia jakie mna szarpia sa trudne. Jestem juz w Holandii i probuje jakos sie pozbierac....Czeka mnie wypad do Berlina o tez jest nielatwe...W koncu wyleja mnie z tej Holandii

      Usuń
    3. Eeeee...Tam, nie wyleją:))) Trzymaj się!

      Usuń
  3. Radzic jest prosciej, bo nie targaja uczucia. Gdy nie ma jak opiekowac sie najblizsza osoba, to lepiej przekazac w miejsce, gdzie ta opieka jest. Po to stworzono takie miejsca. Serce zawsze boli czy się tak postąpi czy inaczej. A z ta rzeka, to nie wchodz, ale "pospaceruj" wzdluz brzegu!
    Renata, niech ci sie ulozy wszystko dobrze!

    OdpowiedzUsuń
  4. No wlasnie Joasiu .... spaceruje sobie po brzegu tej rzeki.
    A jesli o inne problemy - siedzie cichutko w domu ; staram sie wrocic do jakiej takiej rownowagi duchowej.Przeciez musi jakos byc do przodu....

    OdpowiedzUsuń